Nintendo’nun dava süreçleri yapımcıları yıprattı

Bu yılın başlarında, Brewster T. Koopa isimli bir X kullanıcısı, bir grup trolün, Nintendo eklentilerinin kaldırılması ve eklenti üreticilerinin kapatılması için oyuna karşı sahte DMCA iddialarında bulunduğunu bildirdi. Faillerin, DMCA’nın yayından kaldırılma bildirimlerini göndermek üzere Nintendo’nun avukatlarını taklit etmek için sahte bir e-posta kullandıkları iddia ediliyor. Facepunch Studios yeni duyurusunda, taleplerin yasal olarak Nintendo‘dan geldiğine inandığını ve şirketin kararına saygı duyması ve IP’leriyle ilgili öğeleri kaldırmaya başlaması gerektiğini söyledi.

Geliştirici, “Bu devam eden bir süreç, zira yüklememiz gereken 20 yıllık bir süre var” diye yazdı. “Nintendo ile ilgili yüklemelerinizi silerek ve bir daha asla yüklemeyerek bize yardımcı olabilirsiniz.”

Nintendo’nun dava süreçleri yapımcıları yıprattı

Koopa, takip eden bir tweet’te, taleplerin aslında Nintendo‘dan olmadığını bildirmek için şirkete bir e-posta gönderdiklerini söyledi. Daha önce, Nintendo eklentilerinin 2005’ten beri ortalıkta olması ve şirketin Garry’s Mod’un yayıncısı Valve ile temasa geçmesi nedeniyle yayından kaldırma bildirimlerinin Japon oyun devinden olamayacağını savundular.

Duyuru henüz devam ederken Facepunch’ın kurucusu Garry Newman, ekibinin insanlardan e-posta ve DM’lerini aldığını ve geliştiricinin bir soruşturma yürüttüğünü duyurdu. Newman, “Bunları ciddiye almamız gerekiyor ancak aynı zamanda insanların DMCA yayından kaldırma işlemlerini kötüye kullanmasına da izin veremeyiz” diye yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir