İrfan Can Kahveci, EURO 2024 hedefini açıkladı! Arda Güler yorumu: Anlatmama gerek yok

EURO 2024 için geri sayıma geçen A Milli Futbol Takımı’nda İrfan Can Kahveci suskunluğunu bozdu. Tecrübeli futbolcu, EURO 2024’e dair hedeflerini anlattı.

Kamptaki atmosferden bahseden İrfan Can Kahveci, “İyiyiz. Biraz yorgunuz. Çok sıkı çalışıyoruz. Güzel geçiyor, güzel bir ortamımız var. Antrenman dışında da güzel sohbetlerimiz, oyunlarımız oluyor. Böyle zamanı geçiriyoruz” dedi.

Fiziksel durumuna dikkat çeken İrfan Can Kahveci, “Ligin son haftasında bireysel çalışmalara başlamıştım. Burada da devam ettim. İlk hazırlık maçından sonra da takımla çalışmalara başladım. Fiziksel olarak kendimi iyi hissediyorum. Hocam görev verirse Polonya maçında oynamayı düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

EURO 2020’de hayal kırıklığı yaşadıklarını vurgulayan İrfan Can Kahveci, “Önceki turnuva içimizde bir ukde kaldı. Hayal kırıklığı yaşadık takım olarak. Bundan ders çıkardığımızı düşünüyorum. İlk hedefimiz olan gruptan çıkmayı başaracağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kariyerindeki değişime dikkat çeken İrfan Can Kahveci, “Her anlamda değiştiğimi düşünüyorum. Şöyle değiştim, ben her şeyden ders çıkaran bir insanım. Olgunlaştığımı düşünüyorum. Her hocadan ve her futboldan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Zamanla gerçekten bu öğrendiklerim bana avantaj sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’de geride kalan sezonu değerlendiren İrfan Can Kahveci, “Sahaya kendimi daha çok verdim. Geçen yıllarda yaşadıklarım beni daha çok hırslandırdı. Kendi taraftarım, benden çok şey beklediği için beni eleştirdiği de oldu. Onlardan da ders çıkardım. ‘Bana destek olsunlar’ demiştim. Onlar destek olduğu sürece ben daha da geliştim. Daha çok istediklerimi yapmaya başladım. Bunlar da farklı nedenler” açıklamasını yaptı.

Hangi bölgede görev alırsa elinden geleni yapacağını belirten İrfan Can Kahveci, “Farklı mevkilerde de oynadım. Kendimi her bölgede geliştirmeye çalışıyorum. Her mevkiden bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Hocalar hangisini değerlendirmek isterse elimden geleni yaparım. Her mevkide kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum” dedi.

İrfan Can Kahveci şu şekilde devam etti: “Bu sene kariyer sezonumu yaşadım. Şu anda sağ kanatta olmak bana daha hoş geliyor. Ama orta sahada da keyif aldığım zamanlar oldu. Her mevkiye kendimi alıştırmaya çalışıyorum. Ama tabii ki oyun tarzına da bağlı bu. Bunlar da önemli faktörler. Hocalar nasıl değerlendirirse orada kendimi geliştirmeye çalışıyorum.”

A Milli Futbol Takımı’ndaki gençlerin avantajına dikkat çeken İrfan Can Kahveci, “Çok genç bir takımımız var ama çok tecrübeli oyuncularımız da var. Biz burada ağabey-kardeş gibi değil de arkadaş gibi bir ortamımız var. Gençlerimiz gerçekten olgunlar yani. Bunun da avantajını göreceğiz diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Arda Güler’e dair düşüncelerinden bahseden İrfan Can Kahveci, “Arda’yı anlatmama gerek yok. Fenerbahçe’de ilk A takıma çıktığında kendi kalitesini göstermişti. Genç ama olgun bir insan. Çok genç, soğukkanlı, yetenekli bir oyuncu. Finalde Arda’nın kazanmasını istiyordum, Salih’e ayıp olmasın da. Onun bu kadar büyüdüğünü görmek beni çok gururlandırıyor. İnşallah full oynayıp bir kez daha o Şampiyonlar Ligi’ni kazanır” yorumunda bulundu.

Kenan Yıldız’a dair soruya İrfan Can Kahveci, “Kenan Yıldız’a ilk kampa geldiğinde çok şaşırmıştım. Fizik olarak çok üst seviyede. İnanılmaz şeyler yapabileceğini düşünüyorum. Telefonunda ekranda Ballon d’Or resmi var. Çok güzel bir motivasyon. İnşallah kazanır. Onu hedeflemiş, inşallah hedeflediği şeylere ulaşır” cevabını verdi.

Grupta rakiplerinden çekinmediklerini belirten İrfan Can Kahveci, “Çok iyi başlamak gerekiyor. İlk maçlar çok önemli. Almanya’da oynamanın avantaj olacağını düşünüyorum. İlk maçta 3 puanla başlamak bize avantaj sağlar. Önemli olan ilk maç. Sonrasında gruptan çıkacağımızı düşünüyorum. Öyle Portekiz’den falan çekincemiz yok. Takım olarak iyi şeyler yapacağımızı düşünüyorum. Her maç bizim için çok önemli. İnşallah gruptan çıkıp sonrasına bakalım” dedi.

Son olarak taraftarlara seslenen İrfan Can Kahveci, “Ülkemizden, insanlarımızdan ricam, burada herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor. Bizi desteklesinler sonuna kadar. İnşallah iyi şeyler başaracağımızı düşünüyorum” yorumunda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir